6 grudnia 2009 r.

Międzynarodowa Wystawa Psów Kassel (Niemcy)

Nasze wyniki:
SARITA BS z Grodu Hrabiego Malmesbury - klasa szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, I lokata
ROCHEBY NORIA - klasa championów - ocena doskonała, II lokata, Res.CAC

Po wyjazdach na wystawy na wschód tym razem wybraliśmy się w kierunku zachodnim do Niemiec. Zatrzymaliśmy u mieszkających pod Frankfurtem przyjaciół Asi i Wojtka oraz Porschanki, czyli Porschy-Neli z Borowskich Stawów.

Pierwsze wrażenie z powodu paskudnej pogody było bardzo niekorzystne - dosłownie tonące w błocie parkingi, odległe od hali wystawowej. Na miejsce i psy i my dotarliśmy mokrzy i brudni. Za to dalej już było tylko dobrze: przestronne hale, duże ringi, ładna oprawa.

Na Międzynarodową Wystawę w Kassel zgłoszono blisko 3400 psów. Popularność ras rozkłada się trochę inaczej niż w Polsce. Najliczniej reprezentowany był rhodesian ridgeback (128). Wystawiano wiele ras niespotykanych lub nielicznych na polskich wystawach, np. landseer (21), eurasier (30). Oczywiście labradory liczne jak wszędzie - 95 zgłoszeń. Oprócz psów gospodarzy, duża grupa z Belgii i Holandii, a także goście z Luksemburga. Polskę reprezentowały trzy suki: Umbrella z Górskiej Fantazji - ze znakomitym wynikiem Best of Breed, Roszka na II lokacie w kl. championów oraz Sarita na I lokacie w klasie szczeniąt. Początkowo obawialiśmy się jak wypadnie debiut Saritki, ponieważ była rozkojarzona i pobudzona, jednak po wejściu na ring uspokoiła się i ładnie zaprezentowała. Labradory sędziowała Mrs Lene Johansen - kennel Dee Fair (Dania). Atmosfera wystawy bardzo sympatyczna, a organizatorzy hojni - wszystkie miejsca lokatowe nagradzane pucharkami i świątecznymi piernikami.

Ten "mikołajkowy" wyjazd był podwójnie miły, bo gościliśmy się u Asi i Wojtka w domu z widokiem na Feldberg (900m n.p.m.) i góry Taunus, spacerowaliśmy po uroczej okolicy, a psy wyszalały się z Porschakiem.