8-11 października 2009 r.

ŚWIATOWA WYSTAWA PSÓW - Bratislava (Słowacja)

Nasz wynik:
ROCHEBY NORIA - w klasie championów ocena doskonała, II lokata, srebrny medal, Res.CAC

Najważniejsze wydarzenie kynologiczne w roku - Światowa Wystawa Psów Rasowych odbywała się w Bratysławie na terenach EXPO-INHEBA. Pod względem liczby zgłoszonych psów (ponad 21 000) była to największa z dotychczasowych wystaw.

Dla nas niespodzianka i ogromna radość - sukces Roszki. Druga lokata i res.CAC w klasie championów (zgłoszono 23 suczki, wystawiono 17) to wynik, którego się nie spodziewaliśmy. Na I lokacie stanęła włoska suczka BABY BESSIE di Casa Biagini, a za nami na III - rosyjska VITTORI iz Doliny Solntsa, niedawna bohaterka wystaw w Druskiennikach. Tak znakomita konkurencja bardzo nam pochlebia. Tytuł Zwyciężczyni Świata przypadł suczce z klasy otwartej z włoskiej hodowli - CARAMELA di Curtis Canava. Suczki - klasy dorosłe oceniał Ramon Podesta z Chile. Zwycięzcą Rasy okazał się Rocheby Step Ahead, mieszkający w Rosji w hodowli Libra D'Or.

Na 287 zgłoszonych labradorów 24 były z Polski,a na miejscach lokatowych oprócz Roszki stanęło jeszcze 5, w tym 3 z rodzimymi przydomkami.

Sędziowali: psy - szczenięta, młodzież, weterani - Elena Ruskovaara (Fin), psy - pozostałe klasy i BOB - Jacques Le Magnan (F), suki - szczenięta, młodzież, weterani - Alfonso Thovar del Solar (Esp) i pozostałe klasy - Ramon Podesta (Chl).