Noria to nasze pierwsze dziecko hodowli. Urodziła się 1 listopada 2002 r. w pierwszym miocie po Inari i Ofirze. Wychowała się w komfortowych warunkach przy mamie i tacie, nie przeżywając stresu związanego z opuszczeniem gniazda i wyrosła na łagodną i opanowaną suczkę.

W dorobku wystawowym (patrz: osiągnięcia) ma medale: 1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe, jeden tytuł Najlepszej Suki w Rasie, oraz jeden wniosek CWC. Zdobycie tytułu Championa Polski pozostaje sprawą otwartą. Noria ma już uprawnienia suki hodowlanej. Szykując ją do roli matki zrobiliśmy u dr. Siembiedy badania stawów biodrowych i łokciowych i otrzymaliśmy świadectwo zdrowia (HD-B, E - 0/0).

21.08.2005 r. Noria urodziła pierwsze dzieci (patrz: miot P-N ), których ojcem jest piękny biszkoptowy pies Champion Polski Nzoro Leminiscatus, z hodowli pani Krystyny Habryń.

26.10.2006 r. przyszedł na świat drugi miot (patrz: miot R-N), którego ojcem został wspaniały Interchampion Rocheby SMOKESCREEN. Dzieci Norii z powodzeniem występują na wystawowych ringach często zdobywając lokatowe pozycje, a pozostawiona w hodowli Roszka w wieku 15 miesięcy zdobyła Championat Młodzieżowy.

24.03.2008 r. Noria ze skojarzenia z Cruiser'em Sable Blues powiła trzeci i ostatni już miot (patrz: miot S-N).


adres email