O hodowli

Jesteśmy niewielką hodowlą psów rasy labrador retriever od 2002 roku, zarejestrowaną w FCI pod numerem 230/08. Pierwszy labrador OFIR BARD z Krywaldowej Koliby przybył do nas w 1997 roku, a w 2000 roku dołączyła do niego INARI EVORA z Krywaldowej Koliby. Ta para zapoczątkowała hodowlę z Borowskich Stawów. Niestety nie ma ich już z nami.
Obecnie mamy pięć suczek, z których najstarsza skończyła 11 lat, oraz jednego psa. Psy należą do rodziny i żyją z nami w domu.


Nasze pierwsze laby Ofir i Inari na tle borowskich stawów.

Hodowla jest naszym hobby, ale traktujemy ją serio. Zależy nam na potomstwie zdrowym, o doskonałej psychice i prawidłowym eksterierze. Każde szczenię z Borowskich Stawów otrzymuje metrykę, która jest podstawą do wydania rodowodu.

Szczenięta są u nas rzadko (raz w roku), ale na co dzień pasjonuje nas wszystko co jest związane z kynologią. Stale staramy się pogłębiać naszą wiedzę i poszerzać kwalifikacje (patrz: szkolenia).

Labradory z naszym przydomkiem z powodzeniem występują na wystawowych ringach, ale co nas niezmiernie cieszy mają sukcesy w innych dziedzinach (konkursy myśliwskie, dummy, working testy, praca z osobami niepełnosprawnymi oraz w Straży Pożarnej).

 

Zapraszamy osoby, które rozumiejąc potrzeby psa oczekują czegoś więcej niż dzielenia się kanapą, dla których posiadanie psa to sposób na życie.

 

Nasze psy jedzą brytyjskie karmy Arden Grange i Naturediet, oraz supelementy diety Olewo.